Sadece 1 Kaşıkla Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek!

Ekim 10, 2020
Sadece 1 Kaşıkla Çocuğunuzun Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek Sizin Elinizde !

Eğitim hayatına kademeli geçişin ardından anne babalar çocuklarını Covid-19 salgınından korumak için bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını arıyor.
Uzmanlar, bağışıklık sisteminin temelini oluşturan dört unsurun “düzenli uyku, yeterli su tüketimi, dengeli beslenme ve egzersiz” olduğunu, okul öncesi ve okul çağı dönemindeki tüm çocukların beslenmeyle bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için büyüme ve gelişmeleri için ihtiyaç duyduğu makro ve mikro besin öğelerini almanın yanı sıra beslenmede çeşitliliği sağlamanın önemini vurguluyorlar.

Bu dört unsurun dışında ek olarak, bağışıklık sistemini güçlendirmek için olmazsa olmazları olan C, B1, B2, B3, B6, A, E, D3 vitaminlerinin yanı sıra Omega-3 yağ asitleri ve çinko bakımından zengin içerikli besin takviyelerinin kullanılması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve enfeksiyonla mücadelede yardımcı olacak en önemli besin öğeleri C, B1, B2, B3, B6, A, E, D3 vitaminleri ve çinko mineralleridir.

OMEGA-3

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yağların yeri şüphesiz oldukça önemli. İçeriğindeki yararlı yağ asitleri, E vitamini ve mineraller yönünden her gün düzenli olarak tüketilmeli. Özellikle zeytinyağı, avokado, tahin, sert kabuklu çiğ kuruyemişler sağlıklı yağların başında gelir. Ek olarak Omega-3 yağ asitleri bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine önemli katkı sağlar. Ceviz, keten tohumu, balık, semizotu düzenli olarak tüketilmeli.

Omega-3 güçlü bir bağışıklık sisteminin yanında, beyin ve sinir sisteminin sağlıklı gelişimi, kalp ve damar hastalıklarına karşı korunma, üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı direnç kazanma gibi sayısız faydalar sunuyor.

Omega-3, temel omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA içerir.

Omega-3, miniklerinizin öğrenme kabiliyetine destek olurken konsantrasyon problemlerinin de azalmasına yardımcı olur.

Eğer yeterli miktarda tüketim sağlanamıyorsa kontrollü olacak şekilde Omega-3 takviyeleri kullanılabilir.

VİTAMİNLER

Vitaminler, vücuttaki büyüme ve gelişme işlevlerine destek olan ve enerji kullanımını gerektiren olayları düzenleyen, yeni dokuların yapımı için gerekli olan temel öğelerdir.
Vitaminlerin kalori değeri yoktur ve bu yüzden enerji vermezler. Ancak, enerji metabolizmasının düzgün çalışabilmesi, vücut gelişimi ve sindirim fonksiyonları ile bağışıklık sistemi açısından mutlaka alınması gerekir.

MİNERALLER

Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir vücut için mineraller, hayati önem taşımaktadır.

Vücut tarafından üretilemeyen ve gıdalar aracılığı ile alınan minerallerin; hücre koruması, diş sağlığı, kemik yapısı, kan basıncı, kalp ritmi ve daha pek çok vücut fonksiyonu üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır.
Vücutta vitaminlerle birlikte çalışarak ihtiyaç duyulan bölgelere taşınan mineraller; süt ve süt ürünleri, sebze, meyve ve tahıllarda yoğun olarak bulunmaktadır.

ÇİNKO

Vücudumuzda yer alan ve sayısı 300’den fazla değişik enzimin uygun biçimde işlev gösterebilmesi için vücudumuzda bulunması gerekli bir mineraldir.

Sağlıklı bir insanın vücudunda toplam olarak 2 veya 3 gram çinko bulunur.

Çinko miniklerinizin soğuk algınlığı, grip gibi enfeksiyonlara karşı mücadele etmesine yardımcı olurken, iyileşmelerini destekler.

Beslenme planlarına yapacağınız küçük dokunuşlarla ve günde sadece 1 kaşık OctamarOmega 3 Şurupile bu vitamin ve minerallerin yeterli miktarda alınmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun zihinsel, bedensel gelişimini desteklemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek; 8 vitamin, çinko ve balık yağı vitamin kompleksi içeriğiyle “OctamarOmega 3 ŞURUP” ile sizin elinizde!

Octamar Şurup Tüm Eczanelerde!